پایگاه مقاومت بسیج شهدای الهادی(ع)
 
بزرگتر از آمریکا هم نمی تواند هیچ غلطی بکند. مقام معظم رهبری
دبیرکل حزب‌الله لبنان به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای هرگونه تجاوز به خاک لبنان هشدار داد و گفت:« فرودگاه‌ها، بنادر و ایستگاه‌های برق شما در تیررس ماست، تنها به چند موشک نیاز دارید تا اسرائیل را در تاریکی فرو ببریم.»

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت برزگداشت رهبران شهید مقاومت گفت: ما از این شهدا الهام می‌گیریم و از آنها می‌آموزیم و با آنها پیمان دوباره می‌بندیم و وصیت آنها حفظ می‌کنیم و مرد ایستادگی و مقاومت باقی خواهیم ماند. این فرماندهان شهید شاهد تمام مراحل مقاومت بوده و تا به امروز هستند.

 
 

وی که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری المنار پخش شد، افزود: شهید راغب حرب شاهد تاسیس مقاومت و فرماندهان و اتخاذ تصمیمات و شهید عباس موسوی شاهد مرحله ثبات و استقرار و ثبات در خط مقاومت بود و شهید عماد مغنیه شاهد مرحله پیشرفت کمی و کیفی و مرحله موفقیت‌ها و پیروزی‌ها بود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: در مدرسه این رهبران شهدا طرح و برنامه مقاومت بود و اولویت نیز مقاومت بوده چون تشخیص درست آنان خطر بزرگ یعنی اسرائیل و طرح صهیونیستی بود و هنگامی‌که ما از ابعاد ملی و قومی و اسلامی اندیشه می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم و هنگامی‌که با منطق درگیری‌ها و نزاع‌های محلی اندیشه می‌کنیم، خطر چیز دیگری نمود می‌کند و تنها راهکار پیش‌روی ملت‌ها گزینه مقاومت مردمی در تمام اشکال و خط‌مشی‌ها و سطوح آن است، به همین دلیل این رهبران شهید همچون شهید «امام موسی صدر»، بنیانگذار مقاومت به طرح مقاومت ایمان آورده و به آن وفادار بوده و جوانی و زندگی خویش و تلاش‌هایشان را در این راه صرف کرده و در این راه هم به شهادت رسیدند و  به ما یاد دادند که به این طرح وفادار باشیم و برای آن تلاش کنیم.

سید حسن نصر الله در ادامه تصریح کرد: پس از 30 سال طرح مقاومت چون کوه در زمین سخت و مقاوم حقایق و معادلات و موفقیت‌ها و پیروزی‌ها ایستاده و این یک رویا نیست که خواهان تحقق آن باشیم. طی 30 سال مقاومت لبنان از سر سخت‌ترین و مقاوم‌ترین حقایق موجود و واقعیت‌های روشن بود که معادلات استراتژیکی را تغییر داد که قرن‌ها پایه‌ریزی شده بودند و موفقیت‌های مقاومت شاهدی عیان از زمان آزاد سازی کشور تا حمایت و پشتیبانی از آن است و این موفقیت‌ها راه ما را تکمیل می‌کند و بدانید، راه پیروزی بسیار طولانی است.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: شعار امسال بزرگداشت این شهدا «رهبران در راه فلسطین» است و در ابتدا اینگونه به نظر می‌رسد که این شعار در این مرحله شعار عجیب و غریبی به نظر برسد و در این میان کسانی یافت شوند بگویند که هم اکنون چه وقت سخن گفتن از فلسطین و و اندیشیدن به فلسطین است. اما اگر به اوضاع منطقه نگاه کنیم درخواهیم یافت که این سوالی طبیعی است، اما مقاومت در لبنان با تمام گروه‌ها و گردان‌هایش از جمله حزب الله حامی قدرتمند فلسطین و مردم فلسطین و ایستادگی و مقاومت آنها بود و اگر طرح آمریکا – اسرائیل در سال 1982 موفق می‌شد، بی‌تردید هر وجب از خاک فلسطین به یغما می‌رفت.

سیدحسن نصرالله با تاکید بر اینکه «مقاومت طرح اسرائیل بزرگ را ناکام ساخت و امیدها و آرزوهارا زنده کرد» اظهار داشت: مقاومت فلسطین و لبنان وحدت روح و قلب و وحدت سرنوشت را آشکار ساخت و مقاومت در لبنان از مقاومت فلسطین حمایت کرد تا قدرتمند باشد و از لحاظ معنوی و مادی قوی باشد و ما ایمان داشتیم و ایمان داریم که استراتژی باید حمایت از ملت فلسطین باشد تا از طریق مقاومت خویش بتواند، حقوق و زمین و مقدسات خود را بازگرداند و این تجربه‌ای موفق در لبنان بود، هنگانی‌که لبنانی‌ها به پا خاستند و با عزم و اراده شهید شدند و با عزم و اراده تاریخ را ساختند و همین مقاومت در غزه نیز پیروز شد و می‌تواند پیروز هم بشود، اما مهم آن است که ملت فلسطین راه خود را ادامه دهند و ما حمایت خود را از آنها ادامه دهیم.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به انقلاب مردم بحرین تصریح کرد: ما از انقلاب مسالمت آمیز مردم بحرین ستایش می کنیم و امیدواریم که جلسه گفتگوهای ملی در این کشور بحران ملت بحرین را به نتیجه مورد نظر آنها برساند.

وی در بخشی دیگری از سخنانش شهادت «حسن شاطری» مسئول ستاد بازسازی لبنان را به ملت و خانواده این شهید تسلیت گفت و اظهار داشت: ما از همه کسانی که در حمایت از مقاومت در لبنان و مقاومت در فلسطین سهیم بوده اند، تشکر می کنیم به ویژه جمهوری اسلامی ایران و سوریه و به این مناسبت، شهادت مهندس حسام خوشنویس(در لبنان به این اسم معروف بود) را تسلیت عرض می نماییم.

وی با اشاره به برخی اتهامات مطرح شده علیه حزب‌الله مبنی بر دست داشتن در ترور گردشگران اسرائیلی در بلغارستان تاکید کرد که بزرگنمایی رسانه‌ای شدیدی علیه لبنان و لبنانی‌ها از سوی برخی طرف‌های عربی و داخلی در لبنان مطرح شده و برخی مدعی شده‌اند که اسرائیل به لبنان حمله خواهد کرد، آنها پیش بینی جنگ بزرگی را کرده اند و متاسفانه این بزرگنمایی آنقدر که از کشورهای عربی دنبال شده، از سوی اسرائیل ترویج نشده است. این رسانه‌های لبنانی و عربی هستند که وعده حمله به این کشور را می دهند.

وی ادامه داد: من نمی‌خواهم به این اتهام بلغارستان بپردازم، چرا که ما این موضوع را با آرامش دنبال می‌کنیم، اما از سویی عملکرد بد برخی گروه ها در مورد این ادعا را دیده‌ایم. برخی خیلی سریع این اتهامات را پذیرفته و علیه ما اقامه دعوا کرده‌اند و لبنان را در پیامدهای اقتصادی و سیاسی قرار دادن این کشور در لیست ترور بین المللی انداخته و خود را برای براندازی دولت آماده کرده‌اند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد که موضع گیری بدتر این است که آنها اعلام کردند اسرائیل به علت این اتهامات به لبنان حمله خواهد کرد، ما از اینکه این گروه ها در لبنان هستند، ابراز تاسف می‌کنیم، اما در این مورد به دو موضوع اکتفا می‌کنم: اسرائیل برای انجام هر حمله‌ای نیاز به بهانه ندارد و منتظر هیچ تحقیقاتی نخواهد ماند. در سال 1982 اسرائیل گروه های فلسطینی را به تلاش برای ترور سفیر اسرائیل در لندن متهم کرد و منتظر اعلام نتایج تحقیقات نیز نماند.

وی افزود: اسرائیل هر موقع بخواهد می‌تواند بهانه ای برای خود درست کند، اما اوضاع امروز فرق کرده است، از دقایق اولیه این حادثه در بلغارستان نتانیاهو اتهام زنی به حزب الله را آغاز کرده، قبل از آن نیز حوادثی در هند ، گرجستان و تایلند انجام شده بود و اسرائیل حزب‌الله را متهم کرده بود، اما هیچ جنگی در این میان آغاز نشد.

نصرالله تاکید کرد: اسرائیل حساب و کتاب‌ها و پروژه هایی برای خود دارد و در هر درگیری به پیروزی قطعی می اندیشد و بر اساس واکنش ها اقدام به آغاز جنگ نمی کند. ما در تعامل با اسرائیل باید از این ساده انگاری خارج شویم.

 دبیرکل حزب الله تصریح کرد: موضوع دومی که باید به آن اشاره کنم، این است که همه ما لبنانی‌ها باید بدانیم که واقعیت بعد از سال 2000 ایجاد شده و آن این است که اسرائیل هنگامی که به فکر حمله به لبنان باشد، هزاران حساب و کتاب را دنبال می کند و تجربه و اظهارات اسرائیلی ها و مناقشات و مطالعات علمی آکادمی ها و اظهارات سران امنیتی و نظامی سابق اسرائیل و مانورهای نظامی هوایی، دریایی و زمینی آنها این موضوع را مورد تایید قرار داده است.

وی ادامه داد: همه موارد فوق نشان می‌دهد که اسرائیل می‌داند که باید برای جبهه ای واقعی آماده شود که یک تفریح نیست، الان در میان اسرائیلی‌ها درگیری وجود دارد مبنی بر اینکه آیا اگر وارد جنگ با لبنان شوند؛ می توانند نتایج را تضمین کنند و آیا می توانند شکست دیگری را تحمل کنند یا نه؟

دبیرکل حزب الله لبنان درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان خطاب به مردم لبنان گفت: امروز به ملت لبنان تاکید می‌کنم که دشمن برای لبنان باید یک میلیون محاسبه بکند زیرا لبنان دیگر عصای شکسته نیست و دیگر مکانی برای تفرجگاه اسرائیل نیست و دیگر کشوری نیست که از سوی یک تیم موسیقی مضحکه قرار گرفته و یا اشغال شود، اوضاع کاملا متفاوت است.

وی افزود: نیازی به یادآوری آنچه قبلا گفته بودم نیست تا اشتباهی در ارزیابی دشمن و کسانی که به محاسبات دشمن دل بسته‌اند، پیش نیاید، ممکن است برخی‌ها چنین تصور کنند که سوریه وارد درگیری بزرگی شده و در حال حاضر خارج از معادله هر گونه نبردی با دشمن است و سرگرم درگیری داخلی خود است و نمی‌تواند پشتیبان و پلی برای مقاومت باشد و این قصه تنهایی مقاومت و ضعیف بودن آن است و ما به کسانی که اینگونه فکر می‌کنند، می‌گوئیم که این تفکر کاملا اشتباه است و امروز مقاومت در لبنان در نهایت آمادگی است و هرچه نیاز داریم در لبنان هست و نیازی به انتقال آن از سوریه و یا ایران نیست و همه آن چیزی که نیاز داریم در لبنان موجود است.

نصرالله اظهار داشت: سخنانی که در گذشته گفتم اسرائیل می‌داند که همه آنها جدی است و اگر بخواهم صدایم را بلند کنم اسرائیل می‌فهمد که به این امر نیاز بوده است اما من با تمام آرامش به اسرائیل هشدار می‌دهم که مقاومت در لبنان در برابر هیچ تجاوزی علیه لبنان و یا اراضی لبنانی، هرگز سکوت نخواهد کرد .

وی به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای هرگونه تجاوز به خاک لبنان هشدار داد و تصریح کرد: فرودگاه‌ها، بنادر و ایستگاه‌های برق شما در تیررس ماست، به چند موشک نیاز دارید تا اسرائیل را در تاریکی فرو ببریم، ایستگاه برقی هست که می‌گویند 6 ماه زمان نیاز دارد تا دوباره احیا شود آیا این را تحمل می‌کنید؟ آنها می‌دانند که هر چه بنده در گذشته گفته‌ام همه جدی بوده است و به همین دلیل شبانه روز در تلاش هستند، ما امروز به خون پاک و مطهر و عزیز شهدا می‌گوئیم که فرزندان و شاگردان شما عزم قوی و اراده راسخ برای مقابله با هر گونه تجاوز و حفظ وصیت شما را دارند و حسابرسی باز همچنان بازخواهد ماند.

نصرالله با اشاره به برخی مذاکرات خود با رفیق حریری در مورد مسایل مختلف از جمله اولویت مقاومت در لبنان تاکید کرد: رفیق حریری به من گفت که من با باقی ماندن مقاومت و سلاح مقاومت تا زمان بازگشت اسرا و آزاد سازی مزارع شبعا و تا زمان امضای سازش عادلانه و فراگیر موافقم. این موضوعی بود که هنوز برخی شاهدهای زنده در آن جلسه می توانند به آن شهادت دهند، بعد از شهادت رفیق حریری، حریری پسر گفت که به تمام مذاکرات نصرالله با پدرش متعهد باقی خواهد ماند و ما به همین تعهد شفاهی با او از مواضع خود عقب نشستیم.

دبیرکل حزب الله تمایل خود به مشارکت ملی واقعی را اعلام کرده و گفت که امکان ندارد که هیچ گروه یا مذهبی بتواند کشور را به تنهایی اداره کند و هر کسی این کار را انجام دهد، ریسک بزرگی انجام داده است، ما به این موضوع اعتقاد داریم.

وی خطاب به گروه مخالف دولت ادامه داد: آنها می گویند که می‌خواهند از رسیدن به سلطه گذشت کنند، این در حالی است که میقاتی یک ماه منتظر آنها بود تا در دولت شرکت کنند، اما آنها رد کردند، ما به دنبال مشارکت هستیم و مشکلی در عقب‌نشینی از برخی مسایل در این‌باره نداریم، ما به لبنان قوی چشم بسته‌ایم که بتواند از خود حمایت کند و غیر از خداوند به کس دیگری جز بازوان ملت و مقاومت و شرکای خود وابسته نباشد. این آرمان شهدا و رهبران ما بود و ما این آرمان را دنبال می‌کنیم.

طبقه بندی: اخبار و اطلاعیه، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 بهمن 1391 توسط علی بهزادی
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات